Linkedin 300 milyon üyeye ulaştı

Kariyer sosyal ağı LinkedIn, kullanıcı sayısının 300 milyona ulaştığını açıkladı. Dünyanın her yerinden profesyonellerin, iş ilişkileri üzerinden arkadaş listeleri oluşturduğu LinkedIn’in kullanıcılarının üçte ikisi ABD dışında yer alıyor. LinkedIn’in hesaplamalarına göre dünyada 3.3 milyar kişilik iş gücü bulunuyor. Şirket bu toplam iş gücünün %9’unu kendi ağında toplamış durumda.

MOBİL KULLANIM GİDEREK DAHA ÇOK ÖNEM KAZANIYOR

LinkedIn, 2013’ün son çeyreğinde, 139 milyon tekil aylık ziyaretçi sayısına sahipti. Bu dönemde sosyal ağın kullanıcılarının %41’inin mobil cihazlardan gelmesi dikkat çekti. Mobil kullanıcılar her gün 15 milyon profil ziyaret ediyor, 1,45 milyon iş ilanı inceliyor ve 44 bin yeni iş başvurusu yapıyor. Dolayısıyla, mobil kullanım giderek daha fazla önem kazanıyor.

LINKEDIN’İN GELİŞİMİ

2002 yılında eski okul arkadaşlarını bir araya otplayan Reid Hoffman bu yeni fikri ortaya atar ve Linkedin’in ilk ofisi Reid’in yatak odası olmuştur.

2003 yılında Linkedin resmi olarak hayata geçmiş ve ufak çaplı tanıtımlar ile hedef kitlesine ulaşmaya başlamış.

2004 yılında yeni ofislerine taşınmışlar ve American Express yaptıkları anlaşma ile küçük işletmelere site üzerinde tanıtım imkanı vererek büyümeye devam etmiş.

2005 yılında premium hizmetleri olan iş bulma, ilan verme ve takip etme özelliklerini tanıtmışlar.

2007 yılında kurucu Reid Hoffman, şirketin başına Dan Nye’yi geçirmiş.

2008 yılında 50 milyon üye sayısına ulaşmışlar.

2010 yılında dünyanın farklı yerlerinde 10 ofis ile bin çalışana ve 90 milyon üyeye ulaşmış.

2013 yılında 200 milyon üye sayısına ulaşan ve günümüzde ise 300 milyon üyeye sahip Linkedin, kendini geliştirmeye devam ediyor.

fikrimesai-linkedin

Bir Cevap Yazın