Linkedin, 500 milyon kullanıcı sayısına ulaştı!

İş dünyasındaki kişilerin birbirleri ile iletişim kurmasını, firmaların kurumsal faaliyetlerini yayınlanması ve çalışan istihdamının sağlanması gibi amaçlardan dolayı 2003 yılında hayata geçirilen profesyonel iş ağı Linkedin, 500 milyon kullanıcıya ulaştı.

200’den fazla ülkede aktif olarak kullanılan Linkedin, her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşarak kişilerin birbirleri ile bağlantı kurmasına olanak sağlarken, çevrimiçi CV görevi görmesi nedeniyle de iş arayanların, iş bulabilmesine imkan tanıyor.

LinkedIn yetkilileri tarafından geçtiğimiz nisan ayında yapılan açıklamada Linkedin içinde 10 milyondan fazla iş imkanı bulunduğu ve 9 milyon farklı şirketin LinkedIn üzerinden iş ilanları yayımladığı belirtmişti.

Yeni iş imkanları yaratması, birbirinden farklı sektörlerde çalışanları bir araya getirmesi ve kurumsal faaliyetlerin duyurulması gibi nedenlerden dolayı tercih edilen Linkedin’in ilerleyen dönemlerde iş profesyonelleri için daha aktif rol oynayacağı söylemek sanırız yanlış olmaz.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın