Pinterest’e Mesajlaşma Özelliği Eklendi

Pinterest’e yeni eklenen özellik sayesinde artık kullanıcılar belirli pinler hakkında mesajlaşabilecekler.

Bu özellik masaüstünde ve mobil uygulamalarda kullanılabilir durumda.

Geçtiğimiz Mayıs ayında eklenen pin gönderme özelliği daha çok paylaşımda bulunmak gibiydi, çünkü kullanıcılar bu pinlere yorum yapamıyorlardı. Şimdi ise, bir veya birden çok arkadaşla özel olarak paylaşılabilen pinlere, yazılı ya da pin ile cevap vermek mümkün.

Mesaj olarak gönderilen pinler aynı zamanda dinamik bir yapıya sahip. Yanı kullanıcı konuşmayı kapatmadan gönderilen pinin ayrıntılarını görebilir veya direkt olarak mesajdan kendi boarduna pinleyebilirler.

Pinterest’e göre bu özellik, beraber proje ya da tatil planı hazırlayan gruplar için çok yararlı olacak.

Şirketin ürün tasarımcısı Tom Watson, bir blog gönderisinde şöyle diyor: “Düşünün ki arkadaşlarınızla bir kampa gideceksiniz. Onlara göndereceğiniz pinler ile nereye gideceğinizi ve neler pişirebileceğinizi hep birlikte tartışabilirsiniz.”

Masaüstü kullanımda mesajlar, Facebook’un sohbet pencerelerine çok benziyor. Kullanıcı yeni bir mesaj aldığında, gönderenin profil fotoğrafını gösteren bir daire ile bildirim geliyor.

Tek bir pin gönderebilmenin yanı sıra, bu özellik ile bütün bir boardu ya da kişisel profilleri mesaj içinde ulaştırmak da mümkün.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın