Snapchat’e Rakip Geliyor!

Snapchat, kullanıcıların fotoğraf ve video çekebildikleri, bunların üzerine not ekleme imkanı olan ve tüm bunları 1-10 gibi sn gibi belli bir süreliğine paylaştıkları bir sosyal mesajlaşma platformudur. Son zamanlarda gençler arasında çok popüler olmasından dolayı markalarda yapacağı sosyal medya kampanyalarında Snapchat’i kullanmaya başladılar.

Popüler bir internet arama motoru ve e-posta hesabı alınabilen bir servis, güncel haberlere ulaşılabilen bir portal olarak hizmet veren Yahoo, yeni jenerasyonun bu tarz mesajlaşma uygulamalarına gösterdiği rağbeti farketmiş olacak ki Snapchat’e benzer özelliklere sahip uygulaması Livetext’i yayınladığını duyurdu. Uygulama aynı zamanda Tumblr’daki GIF paylaşımlarını gerçek zamanlı sessiz video çekimleri şeklinde kullanıyor. Snapchat ile benzerliği ise yazılı ve görüntülü iletişimin sağlandığı sohbet oturumlarının, uygulamadan çıkılması sonrasında siliniyor olması.

Ekran Resmi 2015-07-30 11.23.27

ABD, Kanada, Fransa, Almanya ve İngiltere mağazalarında yayınlanan Yahoo Livetext henüz Türkiye’de yayınlanmış durumda değil. Sizce Livetext uygulaması Snapchat kadar popüler bir uygulama olabilir mi?

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın