Sosyal Medya Kullanımınıza Yenilik Getirebileceğiniz Mecralar – Reddit

Markanızın sosyal medya kullanımının tekdüze halinden sıkıldıysanız, yenilikçi yöntemlere ihtiyacınız var. Öncelikli olarak yapmanız gereken, perspektifinizi değiştirmek. Çoğu marka sosyal medyayı içeriklerini pazarladıkları bir mecra olarak görüyor. Facebook’un 1,4 milyar, Twitter’ın 645 milyon kullanıcısını ve Reddit’in 100 milyar ziyaretini düşündüğümüzde, bu mecraların çok daha farklı amaçlar için kullanabiliriz.

Reddit, milyonlarca fanları olan birçok subreddit içeriyor. Bu subredditler neredeyse her konudan oluşabiliyor.

Bunlardan birinin sizin hedef kitlenizle dolu olduğunu düşünün. O insanlarla etkileşime geçmek size markanızla ilgili birçok içgörü elde etmenize yarar ve size rehberlik edebilir.

Bunula ilgili en güzel örnek, League of Legends oyununun tasarlamayı düşündükleri sesli görüşme programı için subredditlerinde kullanıcıların görüşlerini almaları. Konuyla ilgili paylaştıkları içerik 5 bine yakın pozitif oy ve binden fazla yorum aldı.

Tabii ki, alınan sonuç bundan çok daha fazlası. Bu yorumlar ve tartışma ortamı markanın direkt olarak hedef kitlesiyle pazar araştırması yapmasını sağladı. Böylece kullanıcıların “Evet, bu ürün için para öderim.” dediklerini gördüler ya da programda olmasını istedikleri özellikleri öğrendiler.

Çok daha ötesi, 600 binden fazla e-posta aboneliği aldılar.

Bütün bunları sağlayan sadece insanlara zaman ayırıp, yorum yapmak isteyecekleri değerli bir şey ortaya koymak ve ne istediklerini sormaktı.

fikrimesai- reddit-league-of-legends

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın