Star Maker ile Yıldız Olmak İstemez Misin?

En çok eğlendiğiniz yerleri aklınızdan bir geçirmenizi istesek aklınıza ilk neresi gelir? Eğer aranızda kareokeye gidenleriniz varsa eminiz birçoğunun cevabı kareoke olacaktır. Kendimizi yıldız gibi hissettiğimiz, kimseyi umursamadan şarkı söylediğimiz başka kaç yer sayabiliriz ki? Üstelik sesimiz güzel değilken 🙂

‘’Starmaker’’ da işte tam bu amaca hizmet eden bir uygulama. Hatta kareokeyi bir adım öteye taşıyor ve kendi müzik videonu yapmana olanak sağlıyor. Sesinize de güveniyorsanız size çok güzel fırsatlar da sunuyor.

Starmaker Interactive uygulamada hazırlanan videoların yüklenmesi için YouTube ile birlikte çalışıyor. Uygulamanın müzik listesine giriyor ve One Direction, Miles Cyrus ve Fun’ın da bulunduğu Top 40 listesinden istediğiniz şarkıcıyı ve şarkısını seçiyorsunuz. Daha sonra telefonunuzun ya da tabletinizin ön kamerasını kullanarak performansınızı kaydetmeye başlıyorsunuz. Daha sonra uyguma ses, ritim ve sesinizin perde özelliklerine göre performansınızın sonunda size bir puan veriyor. Bu noktada biraz gerçeklerle yüzleşmeye hazır olmakta fayda var 🙂

Starmaker başkanı ve kurucu ortağı Nathan Sedlander ‘’Dünyanın dört bir yanından müzikle uğraşmayı seven ve eğlenen insanlara çok farklı bir deneyim sunuyoruz. Kendi çektikleri video ile beklemedikleri bir üne de kavuşmaları ve endüstri içinde kendilerine yer bulmaları mümkün’’ diyor.

Starmaker kullanıcılara kayıtları ile The Voice’de görünme şansını tanıyor ve söyledikleri şarkıları ‘’Show’s Summer Tour’’ şarkı listesine ekliyor. Yüklenen bu şarkıları diğer Starmaker kullanıcıları en beğendikleri performansları oylayabiliyor ve finale kalan 10 performans müzik konusunda deneyimli kişiler tarafından değerlendirmeye alınacak.

Panel tarafından belirlenecek olan bir kişi, Voice’dan gelen bir cast yapımcısı eşliğinde özel ses sınavına katılmaya hak kazanacak. 10 finalistten biri ise Los Angeles’taki Nokia Theatre’da sahne alma fırsatı yakalayacak.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın