Şubat Ayı’nda Sosyal Medyada En Çok Konuşulan 10 Haber

Eventz İle En Güzel Etkinlikleri Kaçırma

fikrimesai-eventz-uygulamasi

Eventz, Android  ve IOS cihazlarınız için geliştirilmiş gece hayatından uzak kalmak istemeyenlere güncel bir etkinlik takvimi sunan bir etkinlik takip uygulaması. Eventz uygulaması Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde son sınıfta eğitimini sürdüren üç öğrenci tarafından geliştirilmiş., Üç gencin tamamen kendi imkanları ile geliştirdikleri bu uygulama, yakın zamanda yatırımcıların dikkatini çekerse ve yatırım alırsa gerçekten güzel yerlere gelebilecek bir uygulama gibi duruyor.

http://fikrimesai.com/eventz-ile-en-guzel-etkinlikleri-kacirma/

SocialBakers Ocak 2015 Türkiye Sosyal Medya Raporu

fikrimesai-turkiye-ocak-2015-sosyal-medya-raporu

Her ay düzenli olarak paylaştığımız SocialBakers Sosyal Medya Türkiye Raporu’nun Ocak ayı verileri geçtiğimiz günlerde açıklandı. Ülkemizde faaliyet gösteren markaların Sosyal Medya’daki durumu hakkındaki verilere yer verilen rapordaki sırlamalar üzerine yaptığımız incelemelerde Aralık ayına göre çok fazla değişiklikler gözlemlenmemekte. Bazı kategorilerde yeni markalar sıralamaya girerken, bazı kategorilerde de sıralamalarda geçen ayki raporun verilerine göre değişiklikler söz konusu.

http://fikrimesai.com/socialbakers-ocak-2015-turkiye-sosyal-medya-raporu/

Başarılı Sloganın Formülü

1 (1)

Antik ve Ortaçağ dünyasında reklam ağızdan ağıza yayılarak gerçekleşiyordu. Her ne kadar Modern Reklamcılık’a doğru ilk adımı 15. ve 16.yy. larda baskının gelişmesiyle adım atsak da ilk olarak 1920’lerde planlı ve eksiksiz reklam kampanyaları yürütülebilir hale geldi. Günümüzde ise durum biraz farklı görünüyor; internet veya tv üzerinden hafızalara kazınmış jingle veya sloganlar bir gün içerisinde hafızamızdan kaç kere gelip geçiyor? Araba reklamları, kredi kartı reklamları, seyahat reklamları, gıda reklamları, giyim reklamları … bu liste uzayıp gidiyor. The Art and Science of the Advertising Slogan adlı sitenin sahibi ve aynı zamanda birçok reklam kitabının yazarı Timothy Foster başarılı bir reklam sloganın nasıl olması gerektiği konusunda 10 kritere uymamızı gerektiğini söylüyor.

http://fikrimesai.com/basarili-sloganin-formulu/

2015 Super Bowl’un En İyi Reklamları

superbowl-reklamlari-2015

Bu yıl Super bowl’da gerek film fragmanları gerekse oyun tanıtımları ile rengarenk bir reklam kuşağı vardı. Bir anda şok olacağınız zaman zaman güleceğiniz zaman zaman gözünüzden bir damla yaşın süzüleceği Super Bowl reklamlarının en iyileri sizler için derledik. En etkilendiklerimizi başa koymaya çalıştım ancak ne mümkün. Hepsi birbirinden etkileyici ve yaratıcı.

http://fikrimesai.com/2015-super-bowlun-en-iyi-reklamlari/

Mixx Awards Ödül Töreni’ne Az Kaldı

fikrimesai-mixx-awards-turkiye-iab-turkey

Bu yıl 5. Si düzenlenecek olan Mixx Awards geride bıraktığı 4 yılda dijital pazarlama iletişimi endüstrisinde çok büyük gelişmelere tanık oldu. Bu gelişmeler doğal olarak yarışmaya da yansıdı. Mixx Awards ile ülkemizde başarılı olan çalışmalar uluslararası arenaya da taşındı. Ülkemizde birincilik ödüllerini alanlar Mixx Europe ve Mixx’in merkezi ABD’den ödüller aldılar. Şüphesiz ülkemizde dijital pazarlama ilietişimi alanında en iyilerin seçildiği Mixx Awards sector içerisinde önemli yarışmaların başında yer almakta.

http://fikrimesai.com/mixx-awards-odul-torenine-az-kaldi/

Pokemonların Logosu Olsaydı Nasıl Olurdu?

pikachu

Tasarım ajansı Pictogram, aralarında Pikachu, Bulbasaur, Charmander’ın da bulunduğu Pokemon karakterlerine kurumsal kimlik kazandırdı. Pokemonlar kurumsal bir şirket olsa logoları nasıl olurdu?

http://fikrimesai.com/pokemonlarin-logosu-olsaydi-nasil-olurdu/

Disney Prenseslerinin Saçları Gerçekçi Olsaydı

gerçekçi-saçlar

Disney’in ışıltılı dünyası bize gerçek hayatı unutturdu ve bir deniz kızı olan Ariel’in saçları nasıl fönlü oluyor, Pocahontas’ın saçları rüzgarda nasıl yüzünü gözünü kapatmıyor hiç düşünmedik. Loryn Brantz düşünmüş ve yetenekli elleri ile Disney prenseslerinin gerçekçi saçlarını tekrar çizmiş.

http://fikrimesai.com/disney-prenseslerinin-saclari-gercekci-olsaydi/

İnternet Üzerinden Sabit Hatları Aramanın En Uygun Yolu

fikrimesai-line

Sevdiklerimiz her zaman yüz yüze görüşebilecek kadar yakınımızda olamıyor. Sesini duymak, bir haber almak için teknolojinin nimetlerinden faydalanmak gerekiyor.  Birçoğumuz biliyoruz ki, sevdiklerimizle görüşmek için bize ücretsiz fırsatlar sunan çeşitli uygulamalar var. Bu uygulamalar sayesinde sadece mesaj değil, sesli ve hatta görüntülü aramalar yapabiliyoruz. Ancak bu uygulamanın her iki tarafta da yüklü olması gerekiyor. Çok fazla uygulama seçeneği var ve sevdiklerimiz ne kullanıyorsa biz de ona göre farklı uygulamalar yüklüyoruz. İşte bu sorunu çözmek için yola çıkan LINE’ın geliştirdiği LINE Premium Call özelliği ile tüm sevdiklerinize tek bir platformdan çok uygun fiyatlara ulaşabiliyorsunuz. Öyle ki yurtdışını aramanın dakikası 2 kuruşa kadar iniyor. Nasıl diye sorarsanız hemen sizi tanıştıralım.

http://fikrimesai.com/internet-uzerinden-sabit-hatlari-aramanin-en-uygun-yolu/

Hepimiz FOMO olabiliriz!

fikrimesai-sosyal-medya-hepimiz-fomo-olabiliriz

Sosyal Medya’nın zamanla Geleneksel Medya’nın önüne geçerek, gerek günlük yaşantı açısından gerekse de ticari açıdan hayatımızda farklılıklar getirdiği görüşünü artık hemen hemen herkes tarafından kabul görmekte. Bu değişim günlük alışkanlıklarımıza, yaşam tarzımıza da yansımış durumda. Kişilerin bakış açılarının farklılıkları Sosyal Medya’nın kullanılış amaçlarını da yer yer değiştirmekte. Bu noktada doğru ve bilinçli kullanım çok önemli. Bu önemi kavrayan bir çok kurum Sosyal Medya’nın doğru kullanımına yönelik çalışmalar yapmakta.

http://fikrimesai.com/hepimiz-fomo-olabiliriz/

iPhone Bir Yaşına Daha Girdi

fikrimesai-iphone-8-yasinda

Piyasaya çıktığından beri her zaman yenilikleri ile gündem olan, bir başka deyiş ile akıllı telefonların atası iPhone dün 8 yaşına girdi. İlk modeli 9 Ocak 2007 tarihinde Steve Jobs tarafından “Arada bir, bir ürün gelir ve her şeyi değiştirir” sloganıyla tanıtılan iPhone, iPod teknolojisinden sonra yeni bir devrim olarak tarihe geçmişti.

http://fikrimesai.com/iphone-bir-yasina-daha-girdi/

Bir Cevap Yazın