Think with Google Türkiye Aralık Sayısı

2015 yılının son ayında Think with Google Türkiye gündeminde başarı hikayeleri önemli bir yer alıyor. Arama kampanyalarında yeniden pazarlamayı kullanarak önemli sonuçlar elde eden n11.com ve AnadoluJet’in hikayeleri umarız ilginizi çeker. Bununla birlikte 1. yılını dolduran Tüketici Barometresi aracımıza 4 yeni global hedef kitle segmentine (Y Jenerasyonu, Dijital Anneler, Marka Avukatları ve Nasıl Yapılır Videosu Kullanıcıları) ilişkin eklediğimiz veri ve içgörüleri kaçırmamanızı öneririz. Son olarak Google Media Lab ekibi, mobil uygulamanızın fark edilebilir ve indirilebilir kılacak araç ve taktikleri sizlerle paylaşıyor.

anadolu-jet-nasil-kar-etti

Satın alma dönüşüm hunisinde davranışa dayalı hedeflemeden yararlanan kampanya, hem satılan bilet sayısı hem de satılan biletlerin birim maliyeti bakımından son derece etkili oldu. Önceki site ziyaretçilerine yönelik teklif stratejilerinin sonucunda AnadoluJet, daha düşük maliyet, daha yüksek bilet satışı ve 8 daha düşük bilet birim maliyeti elde etti.

Devamını oku ›

n11 donusum oranlarini artirdi
Kıdemli Dijital Kanallar Yöneticisi Aykut Alçelik, “Yeniden pazarlama listeleri olmadan yapılan standart Alışveriş Kampanyalarıyla karşılaştırdığımızda, ARYPL ile birlikte yayınlanan Alışveriş Kampanyaları 1 daha yüksek bir tıklama oranı sağlarken, dönüşüm oranlarında da &4 artış gördük,” diyor ve ekliyor: “N11.com’un reklam harcamalarından elde ettiği gelir, toplamda 2 oranında arttı”.

Devamını oku ›

tuketici-barometresi

Ücretsiz, interaktif tüketici içgörü aracımız olan Tüketici Barometresi’ni lanse ettiğimizden beri bir sene geçti. Bunu kutlamak için 2012’den itibaren İnternet erişimine ve cihaz kullanımına ilişkin trend verileri eklemenin yanı sıra 4 global hedef kitle segmentini derinlemesine inceledik.

Devamını oku ›

mobil uygulama daha fazla indirme
eMarketer tarafından kısa süre önce yayınlanan bir rapor, uygulamalar ve uygulama kullanıcıları artmaya devam etse de bu kalabalık pazarda indirme ve bağlılık sağlamanın gittikçe zorlaştığını ortaya koydu. Uygulama evreni sürekli genişliyor, ancak bu evrende gezinme kapasitemiz sınırlı. Bu da ortaya, birkaç öncelikli indirmenin dikkatimizi gitgide daha fazla çektiği bir “kazanan çoğunu alır” senaryosu çıkmasına neden oluyor.

Devamını oku ›

youtube kasim ayi
Kasım ayında YouTube Ads Leaderboard’un 1.’si, #okadaryakınki ile Türk Hava Yolları oldu!

Devamını oku ›

Bir Cevap Yazın