Twitter Analytics Hizmeti Kullanıcılara Açıldı

Sosyal ağlar her gün yeni bir özellik ile kendilerini güncelliyor. Kullanıcıları sürekli arttığı için dinamik yapılarını korumalarının da bir gereği bu aslında. Çünkü kullanıcılar sürekli yeni şeyler deneyimlemek, farklılıkları keşfetmek ve en iyi kullanıcı deneyimlerini yaşamak istiyor.

Twitter da kullanıcılarını en iyi deneyimleri yaşatmak isteyen ve her gün bir yeni özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkan en popüler sosyal ağlardan biri. Geçtiğimiz dönemlerde reklam özelliğini tanıtmış, yavaş yavaş uygulamaya sokmuştu. Zaten bugün de birçoğumuz akan tweetlerimiz arasında reklamları artan bir şekilde görebiliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde de reklam verenler için bir analiz aracı da sunuldu. Reklam verenler artık bu analiz aracı sayesinde reklamlarının performansını takip edebiliyor. Tabi akıllara gelen ilk soru normal Twitter kullanıcıları ne zaman hesaplarının performansını ölçebilecek olmuştu. Twitter bu soruyu duymuş olacak ki yeni bir açıklama ile artık herkesin Twitter’ın analiz aracını kullanabileceğini açıkladı. Yani reklam veren olmasanız da, hesabınız onaylı hesap olmasa da siz de artık bu özelliği kullanabileceksiniz. Aşağıda göreceğiniz tweet de bu durumu Twiitter’ın mühendisinin ağzından doğruluyor.

Yeni gelen özellik ile bir tweet‘in performansının; yani atılan tweet’i kaç kişinin gördüğü, tweet’lere gömülü linklerin kaçının tıklandığı gibi durumların ölçümlenebilmesine olanak sağlıyor.

Kullanıcı hesabınızla ilgili istatistikleri incelemek için tıklayınız.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın