Twitter Video Reklam Özelliğini Test Ediyor

Son zamanlarda reklam verme tüm sosyal ağlar üzerinde yaygınlaşmaya başladı. Bu işin en profesyonellerinden diyebileceğimiz Facebook reklam ağı özelliklerine her gün bir yenisini ekliyor. Tabi ki bu noktada Faebook’un izinden gittiğini söyleyebileceğimiz Twitter da reklamlara ağırlık vermeye başladı. Siz de ‘’tweet’’leriniz akarken sık sık reklamlarla karşılaşıyor olabilirsiniz.

fikrimesai-Digital-Video-Spending

Twitter’dan son gelen açıklama da bu dediklerimizi doğrular nitelikte. Twitter son yaptığı açıklamada reklam verenlerin artık video-reklam uygulamasından faydalanabileceğini duyurdu. Twitter’dan David Regan blog yazısında yaptığı açıklamada videonun hikaye anlatıcılığında çok büyük bir yerinin olduğunu ve reklamlara uyarlandığında çok güzel işler ortaya çıktığını dile getirdi.

Video reklamlar son zamanlarda online pazarlamada oldukça aktif kullanılan ve etkili dönüşler alınan bir bölüm olmaya başladı. Hızlı dönüşler alındığı için diğer reklamlara oranla daha bütçeli olan video reklamla,r online pazarlama alanında çalışanlar tarafından tercih ediliyor.

Bakalım önümüzdeki günler video reklamların yaygınlaşması konusunda pazarlama ve reklam sektörüne neler getirecek?

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın