YouTube Rewind Turn Down for 2014 Yayınlandı

Konuk yazarımız Efe Ersoy sizler için yeni bir yazı hazırladı. Keyifle okumanız dileğiyle.

Dünya’nın en popüler Video sitesi YouTube, her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya’da ve ülkelerde en çok izlenen ve paylaşılan, hakkında en çok konuşulan videolar listelerini yayınladı. 

Kanal D’nin popüler dizisi Ulan İstanbul’dan Karlos ve Yaren düeti “Yanarım” 2014 Türkiye Trend Videolarında ilk sırayı elde ederken, Şahan Gökbakar’ın televizyon skeç karakterliğinden beyazperdeye geçirerek gişe rekorlarını zorladığı Recep İvedik 4 filminin fragmanı ikinci sırayı aldı. Kürsünün son basamağında ise Lassa Türkiye’nin ikinci viral çalışması olan, Mansur Ark’ın seslendirdiği “Shez Long – Sağlam Yatıcan” yer alıyor. 41! 29? imzalı viral video, 7 milyonun üzerinde izlenme ile yaz aylarına olduğu kadar 2014 yılına da damgasını vurdu.

Türkiye’de 2014 yılının en trend 10 müzik videosu listesinde ise ilk sırada, 2011 yılında “O Ses Türkiye” yarışmasına katılarak müzik hayatına farklı bir yön veren İrem Derici ve romantik şarkısı “Kalbimin Tek Sahibine”, 6 ayda 85 milyonun üzerinde izlenme ile yer alıyor. İkinci sırayı, iki ünlü ismin, Gülşen ve Murat Boz’un “İltimas” düeti elde ederken, 1999 yılında kaybettiğimiz ünlü sanatçı Barış Manço’nun büyük oğlu DJ Doğukan Manço, bir Sezen Aksu & Uzay Heparı eseri olan “Sakin Ol” yorumu ile kürsünün son sırasında yer alıyor.

YouTube Rewind’ın 365 günü 6 buçuk dakikaya sığdırdığı, tüm Dünya’da yılın en trend video ve müziklerinden oluşturulan ‘’Turn Down for 2014’’ mix videos:

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın