YouTube’ta Etkileşimi Artırmanın Yolları

Google’dan sonra en çok kullanılan arama motoru YouTube’ta her ay 800 milyondan fazla ziyaretçi var. Peki markalar bu ziyaretçilerle ne kadar etkileşime geçiyor?

YouTube’ta içerik paylaşıyorsanız ya da içerik paylaşmayı düşünüyorsanız aşağıdaki önerilere bir kulak vermenizi öneriyoruz.

Marka mesajınızı iletmek, hedef kitlenize ulaşmak ve viral içerikler oluşturmak için YouTube, gözünüzü kestirmeniz gereken ilk sosyal platformlardan biri.

Quicksprout’un YouTube etkileşiminizi %374 oranında artırmanızı sağlayacak önemli veriler ve tüyolar verdiği infografik bu açıdan YouTube pazarlama stratejinizi belirlemenize yardımcı olabilir.

1 dakikadan uzun videolarda etkileşimin %40′tan fazla olduğu belirtilirken ünlülerden ziyade gerçek insanların yer aldığı videolarda Facebook sayfa ziyaretleri %12 artıyor.

İzleyiciyi aksiyona çağıracak metinler ve butonlar oluşturarak web site trafiğinizi arttırabilirsiniz.

Sosyal ağlarda içeriklerimizi paylaşırken zamana ne kadar dikkat ediyorsak YouTube içeriğimizi yayınlarken de zamana önem vermeliyiz. Gündemin yoğun olmaması burada dikkat edilecek önemli etkenlerden biri.

Uzun videolar kullanıcıları her ne kadar sıksa da eğitici bir videonun uzun olması sizi takipçilerinizle daha çok etkileşime sokabilir.

Diğer ipucu ve tavsiyeler için aşağıdaki infografiği inceleyebilirsiniz.

youtube-etkileşiminizi-nasıl-arttırırsınız

Bir Cevap Yazın